„Ypač talentingas pianistas ir muzikas“ – taip apie Gabrielių Alekną atsiliepė žymusis Danielis Barenboimas, vėliau pakvietęs lietuvį ir į savo vedamus Beethoveno sonatų atlikimo meistriškumo kursus, organizuotus Niujorko „Carnegie Hall“.

Gabrielius Alekna yra laureatas keturiolikos tarptautinių konkursų, tarp kurių minėtini L. van Beethoveno pianistų Vienoje, Hilton Hedo (JAV), Maria Canals (Ispanija), M. K. Čiurlionio tarptautinis pianistų ir vargonininkų bei kt., apdovanotas Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija. Pianistas mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. L. Drąsutienės kl.), nuo 1996 m. – Džulijardo mokykloje Niujorke (prof. J. Lowenthalio kl.). G. Alekna – pirmasis iš lietuvių, į šią garsiąją mokyklą priimtas skiriant visą stipendiją. 2006 m. tapo pirmuoju lietuviu, kuriam suteiktas Džulijardo mokyklos muzikos menų daktaro laipsnis.

Pastarieji keleri metai pianistui buvo itin reikšmingi: jis surengė rečitalius Niujorko „Carnegie Hall Weill“ salėje, Nacionalinėje galerijoje Vašingtone, Lenkų institute Romoje, Jungtinių Tautų būstinėje Ženevoje, „Temppeliaukion“ bažnyčioje Helsinkyje; grojo su „Wartburg“ simfoniniu (Ajova, JAV), Baltarusijos valstybiniu simfoniniu, “Adelphi” simfoniniu (Niujorkas), Kauno simfoniniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais. Tarp kitų neseniai įvykusių pasirodymų: Beethoveno koncertai su „New Amsterdam Symphony Orchestra“ Niujorko „Symphony Space“ salėje ir Niujorko Šv. Petro bažnyčioje, solo pasirodymai Vienos „Musikverein“, „Bösendorfer Saal“ ir „Stadtsalon“ salėse, Lietuvos ir Minsko nacionalinių filharmonijų Didžiosiose salėse, Lozzo di Cadore Italijoje, „Liszt in Vredenburg“ festivalyje Utrechte (Olandija), Čikagos ir Niujorko universitetuose, „Bösendorfer“, „Yamaha“, „Deutsches Haus“ ir Adelphi universiteto rečitalių salėse Niujorke, “Pažaislio”, „Sugrįžimų“, Kristupo vasaros ir Thomo Manno festivaliuose Lietuvoje, Tanglvudo (Masačusetso valstija) ir Hamptonų (Niujorko valstija) muzikos festivaliuose, renginiuose Suomijoje, Izraelyje, Italijoje, Vokietijoje ir kitur. 2011 m. G. Alekna atliko M. K. Čiurlionio mirties šimtmečiui skirtą koncertų turą dešimtyje JAV ir Kanados miestų. Be anksčiau paminėtų orkestrų, pianistas yra skambinęs su Vienos radijo simfoniniu (Austrija), Džulijardo orkestru (JAV) ir pagrindiniais Lietuvos orkestrais. Jo koncertų įrašus daugelyje Europos šalių transliavo „Euroclassic“, BBC ir „Österreich 1“ radijo stotys, WWFM ir WQXR Niujorke bei palydovinio radijo stotys.

Svarbi G. Aleknos kūrybinės veiklos sritis – muzikos įrašai. Naujausias jų – britų leidyklos “Toccata Classics” 2016 m. rugsėjį išleista jau antra G. Aleknos įrašyta V. Bacevičiaus solinės fortepijono muzikos plokštelė. Pirmojoje tos pačios leidyklos plokštelėje – bendradarbiaujant su penkiskart „Grammy“ apdovanota prodiusere Judith Sherman bei penkiskart šiam apdovanojimui nominuota pianiste Ursula Oppens įrašyti visi V. Bacevičiaus „Žodžiai“ („Toccata Classics“, 2011). 2015 m. stambiausia pasaulyje klasikinės muzikos leidybos kompanija „Naxos“ išleido Vytauto Bacevičiaus kūrinių plokštelę kurioje pianistas atlieka šio kompozitoriaus 3-ią ir 4-ą koncertus su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir triskart Grammy apdovanojimui nominuotu dirigentu Christopheriu Lyndon-Gee. Tarp ankstesnių įrašų – Jeronimo Kačinsko pjesių ciklas „Atspindžiai“ („Toccata Classics“, 2013), G. Aleknos ir violončelininko Edvardo Armono romantinės muzikos kompaktinė plokštelė (Lietuvos radijas, 2008). G. Alekna taip pat yra V. Bacevičiaus muzikos tyrinėtojas: paskelbė mokslinių darbų, sudarė ir redagavo dvitomį jo fortepijoninės muzikos leidinį „Vytautas Bacevičius. Kūriniai fortepijonui. Pirmasis leidimas“ (Lietuvos muzikos informacijos centras, 2006), o jo darbas apie V. Bacevičiaus kūrybą buvo apdovanota kaip geriausia Džulijardo mokyklos metų disertacija.

2013 m. G. Alekna kartu su Lietuvos muzikų sąjunga įkūrė Birštono vasaros menų akademiją. Nuo 2011 m. penkerius metus dirbo vizituojančiu docentu Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje bei buvo VDU ir Džulijardo mokyklos bendradarbiavimo programų koordinatorius.