Patvirtinu kad klausiau Gabrieliaus Aleknos, ir manau kad jis yra ypatingo talento pianistas ir muzikas.
Daniel Barenboim, 2000 m. rugpjūtis

Puikus Gabrieliaus Aleknos pasirodymas tarsi vylingai neapčiuopiamoje fortepijono partijoje.
Gramophone Magazine (Didžioji Britanija), 2021 m. balandis (Apie Žibuoklės Martinaitytės “Šviesotamsos trilogijos” įrašą ‘Ondine’ išleistame albume.)

Fortepijono partiją skambinęs Gabrielius Alekna be išorinio emocionalumo kone hipnotizuojančiai panardino į emocines muzikos gelmes, o ypač trapiai paskambinti kūrinio pabaigos garsai sukūrė transcendentišką „šviesos“ kontrastą žemiems orkestro „tamsos“ tembrams.
Lietuvos muzikos antena, 2017 m. spalio 24 (Apie Žibuoklės Martinaitytės “Šviesotamsos trilogijos” premjerą “Gaidos” festivalyje.)

…Gabrielius Alekna meistriškai atlieka šiuos išskirtinai sudėtingus kūrinius. Jo atlikimo stilius modernus ir efektyvus, pasižymintis krištoliniai aiškia artikuliacija ir tik minimaliu mėgavimusi rubato …Septintajame Žodyje prie G. Aleknos antrajai fortepijono partijai prisijungia legendinė pianistė Ursula Oppens. Jo kolegos puikiai pasirodo, tačiau būtent G. Aleknai tenka šio darbo liūto dalis. …Alekna tikriausiai turi būti laikomas esmine figūra besitęsiančiame Bacevičiaus muzikos atgimime. …Tai įspūdingas įrašas visais atžvilgiais bei tobulas įrodymas to gero darbo kurį atlieka kompanija ‘Toccata Classics’, suteikdama balsą nepakankamai įvertintiems kompozitoriams.
Fanfare
, 2012 m. lapkritis/gruodis (Vytauto Bacevičiaus ‘Complete Mots – ‘Visi Žodžiai’ –
recenzija)

Beethoveno “Imperatoriškąjį” koncertą Op. 73 Gabrielius Alekna atliko su tikru virtuoziškumu ir suvokimu.  Jo užtikrintas bet rafinuotas pianizmas pasižymėjo skaidrumu, bravūra, autoritetingumu, ir lengvai išsiskyrė tirštoje Beethoveno orkestruotėje.  Enuziastingus gerbėjus jis pamalonino žavia, daininga ir lanksčia Debussy ‘Bruyères’ (‘Viržiai’ iš antro Preliudų sąsiuvinio) interpretacija.
New York Concert Review, 2011 m. balandžio 11

…Nors visą „Žodžių“ ciklą būtų gana nepraktiška atlikti koncerte, jam puikiausiai tinka kompaktinės plokštelės formatas – nemaža dalimi dar ir dėl to, kad Gabrielius Alekna itin jautriai perteikia kompozitoriaus muzikinės kalbos paieškas.
TheClassicalReview.com, 2012 m. vasario 22

[Gabrielius] Alekna yra fantastiškas.
Paolo Fazioli, įkūrėjas ir savininkas, Fazioli pianoforti, 2004 m. vasaris

Ray’us Iwazumi ir Gabrielius Alekna atliko Ursulos Mamlok Sonatą smuikui ir fortepijonui labai rūpestingai ir su dideliu atsidavimu.
The New York Times
, 2002 m. vasario 5

[Beethoveno paskutinė sonata] vainikavo Gabrieliaus rečitalį, užburdama estetizuotų jausmų ir intelektinių idėjų galia.  Suvaldytą muzikos gelmių dramatizmą keitė antgamtinio grožio lyriniai skambesiai, į atmintį neišdildomai įsirėžė sakralizuotos L. van Beethoveno teksto ištaros.
Lietuvos Rytas, 2010 m. gruodžio 6 d.

Gabrielius Alekna – vienas iš nedaugelio lietuvių pianistų, kurį teisėtai galime laikyti atlikėjų panteono nariu.  …G. Alekna iš lietuvių buvo pirmas ir profesinio meistriškumo srityje: 2005-taisiais iškovojo vieno sudėtingiausių tarptautinių konkursų – L. van Beethoveno Vienoje – laureato vardą.  …Rečitalio žanras padėjo išryškinti G. Aleknos kūrybinės asmenybės bruožus: retą intelektualumą, stilistinę nuovoką, klasikinio profesionalizmo bei novatoriškumo pusiausvyrą ir stabilų virtuoziškumą.  …Debussy preliudai skambinant Gabrieliui dėmesį kaustė įtaigiu pasakojimu, o Bartóko etiudai – koncentruota žaižaruojančių pianistinių inovacijų išraiška.  …Gabrielius Alekna – tikrąjį fortepijono meną kuriantis atlikėjas, kuris kūrybos procese vadovaujasi aukščiausiais kriterijais, atsispindinčiais požiūryje ir į repertuaro parinkimą, ir į jo interpretavimą. Muzikos išraiškos priemonių visumą vis geriau įvaldantis pianistas jas sugeba pakelti į intelektinio ir antjutiminio grožio sferą. Meistriškai įprasminta garso semantika, tembro ir intensyvumo pokyčiais jis įkūnija muzikos kūrinyje glūdinčias subtilias mintis ir sielos virpesius.
Muzikos barai
, 2010 m. Nr.11-12

…turėjome progą iš naujo [Beethoveno Antrąjį fortepijoninį koncertą] atrasti.  Fantastiška, kad tai padaryti pagelbėjo Gabrielius Alekna, pianistas, nuosekliai kopiantis į aukščiausias meistriškumo viršukalnes.  Koncertą jis skambino juvelyriškai tiksliai, išgaudamas nuostabiai subalansuotą instrumento skambesį, idealiai derantį su muzikos stiliumi ir estetika.  Už išorinio pianisto paprastumo aiškiai jautėsi išlavintas skonis ir gilus intelektas.
Literatūra ir Menas, 2010 m. balandžio 2 d.

Lietuvis Gabrielius Alekna Schumanno Sonatą Nr. 2 skambino stebuklingai.
Pretoria News
, 2004 m. sausio 29

Gabrielius Alekna yra tikras menininkas, muzikos interpretacijoje visuomet pasitelkiantis savo tobulą techniką ir aukštą kultūrą. Auditoriją akimirksniu pakerėjo jo autoritetingas ir plataus užmojo atlikėjiškas braižas. Šiandieniniame pasaulyje, kuriame tiek daug netikrų vertybių, yra svarbu įvertinti tokį savitą ir įtikinantį atlikėją.
Dominique Merlet
, pianistas, EPTA (European Piano Teachers Association) garbės prezidentas, Tarptautinio Nadia ir Lili Boulanger fondo prezidentas, 2006

…Gabrielius Alekna, šiais metais jau antrąkart pakviestas į Kongresų rūmus rengti pasirodymo su LVSO po to, kai pavasarį pateikė nepriekaištingą, sakyčiau, tobulą Beethoveno Imperatoriškojo fortepijoninio koncerto interpretaciją, rudeniop ir vėl nustebino precizišku muzikavimu.  Klausydamas sudėtingų pasažų Bartóko koncerto pirmosios dalies solisto kadencijoje, žvėrišku tempu staccato lekenčių akordų grandinių ar tiksliai išgrojamų sudėtingiausių trečiosios dalies, rondo, epizodų, galėjai tik aikčioti iš nuostabos.
Muzikos barai
, 2006 m. spalis

Svarbiausias ir ypač įsidėmėtinas yra G. Aleknos skambinimo harmoningumas per se, tai yra, ištobulintas visų atlikimo sandų, atskirų detalių, horizontalės bei vertikalės tarpusavio derėjimas. Ta darna yra nepritrenkianti „nuo pirmų akordų“, bet užtikrinta ir tokia vientisa, jog ilgainiui suvoki, kaip labai žavi toji ramybė ir rafinuotumas, neprikišamas laisvumas, neforsuota, bet anaiptol ne monotoniška, vieninga kūrinio koncepcija.
Muzikos barai, 2006 m. gegužė-birželis

Atsiskleidė pagrindinės E. Armono ir G. Aleknos savybės – meninė branda, muzikalumas, aukštas profesinis lygis, pagarba partneriui. Sutikite, tai svarbiausi bruožai, kuriais apibūdinami didieji meistrai. […] Liko gan stiprus šio koncerto įspūdis. Jis – vienas iš tų, kurie grąžina meilę klasikai.
7 meno dienos
, 2001 m. gruodžio 14